به دنبال درج خبر مربوط به عدم توانایی شرکت پتروشیمی اروند در تامین خوراک شرکت پتروشیمی غدیر و در راستای تنویر افکار عمومی، موارد ذیل ارائه می گردد:

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir):
ابتدا خبری منتشر شد که پتروشیمی غدیر از مدار تولید خارج شده، پتروشیمی غدیر این خبر را تکذیب و از عدم تامین خوراک توسط پتروشیمی اروند گله کرد. پتروشیمی اروند در جوابیه ای ادعا کرده خط تولید پتروشیمی غدیر دارای اشکال و نقص فنی است. آیا اختلاف در بین تولیدکنندگان پی وی سی بازار این محصول استراتژیک را ملتهب خواهد کرد؟

 

توضیح شرکت پتروشیمی اروند در خصوص خبر توقف تولید شرکت پتروشیمی غدیر بدلیل ناتوانی در تامین خوراک:

 

به دنبال درج خبر مربوط به عدم توانایی شرکت پتروشیمی اروند در تامین خوراک شرکت پتروشیمی غدیر و در راستای تنویر افکار عمومی، موارد ذیل ارائه می گردد:

 

➖ شرکت پتروشیمی اروند در جهت تحقق آرمان خودکفایی و توسعه صنعتی با هدف تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پائین دستی در بازارهای داخلی و خارجی، بعنوان یکی از بزرگترین زنجیره های PVC جهان و تولید کننده محصولات استراتژیکی مانند کلر، کاستیک و گریدهای متنوع PVC ضمن مدنظر داشتن تولید، خود را ملزم به اجرای تعهدات فی ما بین با شرکتهای منطقه می داند.

 

➖ این شرکت متعهد به تامین گاز کلر مورد نیاز شرکتهای پتروشیمی بندرامام،‌ غدیر، کارون و خوزستان می باشد و همواره دغدغه تداوم تولید شرکت های فوق الذکر را داشته به نحوی که بعضاً توان تولید محصولات خود را کاهش داده تا از توقف تولید شرکت های طرف قرارداد ممانعت بعمل آورد.

 

➖ لازم به ذکر است میزان تعهد فروش گاز کلر طبق قرارداد به شرکت پتروشیمی غدیر ۸۷۱۲۰ تن در سال می باشد که از این میزان ۶۲۴۴۱ تن توسط شرکت مذکور در سال ۱۳۹۵ دریافت شده است.

 

➖ دلیل اینکه شرکت پتروشیمی غدیر کمتر از میزان تعهد شده گاز کلر دریافت نموده، وجود برخی اشکالات و مسائل فنی در خط تولید آن شرکت می باشد. بطور مثال در تاریخ  ۹۶/۰۱/۱۵  گاز کلر با ۱۱db تن بر ساعت به سمت آن شرکت برقرار شده است ولی به دلیل مشکلات فنی داخلی بیش از ۸ تن از این مقدار را دریافت ننمودند.

 

➖ لذا موارد مطروحه از سوی شرکت پتروشیمی غدیر در خصوص نسبت دادن تمامی مشکلات داخلی خود به شرکت پتروشیمی اروند به دور از انصاف بوده و مسئولین محترم به خاطر داشته باشند که کلید هر موفقیت بر مبنای صداقت استوار است.

 

➖ علی ایحال شرکت پتروشیمی اروند بر تعهدات خود مانند گذشته پایبند بوده و مصمم تر از قبل آماده ارائه خدمات در راستای استمرار تولید شرکت های منطقه می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top