مقایسه قیمت پایه محصولات شیمیایی در تاریخ ۱ و ۱۵ اسفندماه نشان می دهد که روند اکثر کالاها نزولی است.

 

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): مقایسه قیمت پایه محصولات شیمیایی در تاریخ ۱ و ۱۵ اسفندماه نشان می دهد که روند اکثر کالاها نزولی است.

بیشترین افت قیمت پایه محصولات شیمیایی نسبت به دو هفته قبل متعلق است به منواتیلن گلایکول با ۹.۹ درصد کاهش، به طوری که این کالا از ۳ هزار و ۱۰۱ تومان به ۲ هزار و ۷۹۴ تومان رسیده است.

در رده بعدی افت قیمت ها هم استایرن مونومر با ۷.۶درصد کاهش قرار دارد، این کالا از رقم ۴ هزار و ۸۳۱ تومان به ۴ هزار و ۴۶۰ تومان رسیده است.

همچنین آروماتیک سنگین نیز ۷.۵ درصد نسبت به دو هفته اخیر ارزان شده است و این کالا از رقم ۲ هزار و ۲۸۰ تومان به ۲ هزار و ۱۰۸ تومان رسیده است.

اروتوزایلین، بنزن، اوره پریل و دی اتیلن گلایکول نیز نسبت به دو هفته قبل روندی نزولی داشتند، به طوری که اروتوزایلین ۵ درصد، بنزن ۴.۶ درصد، اوره پریل ۴.۵ درصد و دی اتیلن گلایکول هم ۴.۷ درصد ارزان شدند.

در همین حال محصولاتی همچون پارازایلین، زایلین مخطوط، کریستال ملامین، اوره صنعتی، ایزوبوتانول، اسید ترفتالیک و متانول هم با کمترین افت قیمتی نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند.

کمترین افت قیمتی نسبت به دو هفته قبل متعلق به ایزوبوتانول با ۰.۷ درصد کاهش بوده که این کالا از رقم ۲ هزار و ۴۹۱ تومان به ۲ هزار و ۴۷۱ تومان رسیده است.

البته تعدادی محدودی از محصولات شیمیایی نسبت به اولین روز اسفندماه با رشد قیمت روبه رو شدند، سودمایع، دی اتیل هگزانول، نرمال بوتانول و اسیداستیک از کالاهایی بودند که روندی افزایشی داشتند.

بیشترین افزایش قیمت مربوط به اسیداستیک با ۱۱ درصد رشد بوده است، این کالا ۱۵۳ تومان نسبت به اولین روز اسفندماه گران شده است.

کمترین رشد قیمتی هم متعلق به سودمایع با ۰.۵ درصد افزایش بود، این کالا از رقم ۶۶۷ به ۶۷۱ تومان رسیده است.

قیمت دلار در محاسبه نرخ محصولات شیمیایی هم از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان در اولین روز اسفند به ۳ هزار و ۷۷۰ تومان کاهش یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top