وزیر نفت با اشاره به ظرفیت‎های استان گیلان گفت: استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد.

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): وزیر نفت با اشاره به ظرفیت‎های استان گیلان گفت: استان‎های گیلان، مازندران و گلستان به آب دسترسی دارند و در نقاطی از آنها می توان واحدهای پتروشیمی ایجاد کرد.

به گزارش پپنا مهندس بیژن زنگنه با اشاره به افزایش تولید محصولات پتروشیمی در کشور به ارزش 6 میلیارد دلار، تصریح کرد: در صنعت پالایش نیز بهبود کیفیت تولید فرآورده‎ها را داشته‎ایم و هم اکنون بنزین و گازوئیل با کیفیت خوب تولید می‎شود.
وزیر نفت اظهار کرد: پیش از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به زحمت روزانه یک میلیون بشکه نفت صادر می کردیم، اما در اسفند ماه امسال رکورد خوب صادرات روزانه سه میلیون بشکه نفت را به جا گذاشتیم؛ به‌ط‎ور میانگین صادرات نفت خام ایران بیش از دو برابر شده است.
زنگنه یادآور شد: تا پیش از پایان سال نیز، نخستین تولید بنزین را از پالایشگاه خلیج فارس خواهیم داشت.
وی در ادامه با بیان این که برای تامین گاز به خوبی کار را پیش بردیم، تصریح کرد: برای تامین گاز مورد نیاز استان‎های شمالی در مناطق عملیاتی در تولید، توزیع و تامین سوخت جایگزین زحمت‎های زیادی کشیده شده است.
وزیرنفت گفت: هم اکنون 90 درصد جمعیت ایران از نعمت گاز برخوردار شده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top