پیشنهاد شرکت ملی صنایع پتروشیمی مبنی بر تعیین قیمت محصولات پتروشیمی بر مبنای متوسط دو هفته‌ی گذشته و اعلام آن به صورت دو هفته یک بار، با 2 رأی از 8 رأی رد شد.

 

کارگروه تنظیم بازار محصولات پتروشیمی

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir):

 زمان و مکان جلسه: ساعت 8 تا 10 صبح شنبه مورخ 14/12/95 سالن جلسات مرکز ملی رقابت

 

  1. پیشنهاد شرکت ملی صنایع پتروشیمی مبنی بر تعیین قیمت محصولات پتروشیمی بر مبنای متوسط دو هفته‌ی گذشته و اعلام آن به صورت دو هفته یک بار، با 2 رأی از 8 رأی رد شد.
  2. قیمت پایه محصولات پتروشیمی به صورت هفتگی محاسبه و اعلام خواهد شد. این بند از ابتدای اردیبهشت‌ماه 1396 اجرا خواهد گردید (تصویب با 4 رأی از 8 رأی).

در ادامه جلسه سامانه سایا که توسط اتحادیه سراسری تعاونی‌های پایین‌دستی پتروشیمی طراحی و اجرا شده است، ارائه شده و موارد ذیل تصویب شد که از ابتدای اردیبهشت‌ماه 1396 لازم‌الاجرا خواهد بود.

  1. ثبت درخواست خرید و تأیید صلاحیت خریدارانی که از طریق تعاونی‌های خرید خود را انجام می‌دهند، تنها از طریق

 

سامانه سایا صورت می‌پذیرد. سهمیه این خریداران بر اساس سامانه بهین‌یاب تعیین می‌شود. سهمیه بهین‌یابی این شرکت‌ها در زمان عضویت در تعاونی صفر خواهد بود (8 رأی از 8 رأی).

  1. در صورت ثبت عضویت در یک تعاونی، حداقل تا یک ماه امکان تغییر وضعیت برای خریداران وجود ندارد (7 رأی از 8 رأی).
  2. نام کاربری و کلمه عبور سامانه سایا صرفاً به صاحب واحد داده خواهد شد (8 رأی از 8 رأی).
  3. عضویت و خاتمه عضویت شرکت‌ها در تعاونی با نظارت اتحادیه سراسری تعاونی‌های پایین‌دستی و پس از تسویه حساب خواهد بود (8 رأی از 8 رأی).
  4. در ادامه با حضور رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن به بحث در خصوص کمبود این محصول در بازار پرداخته شد و نماینده‌ی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام نمود که پلی‌اتیلن سنگین اکستروژن در کشور به دلیل کمبود کاتالیست‌های مورد نیاز احتمالاً تا انتهای بهار 1396با مشکل مواجه خواهد بود. مقرر گردید طرفین نسبت به این موضوع تحقیق کنند و ادامه بحث در این خصوص در جلسه آتی مطرح خواهد گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top