مدیرعامل پتروشیمی کاویان با بیان این که بزودی 2 میلیون تن اتیلن در پتروشیمی کاویان تولید می شود، گفت: امیدواریم با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی با ظرفیت اسمی 90 درصدی فعالیت کنیم.

 

 

 

 

سایت خبری پپنا (www.ppna.ir): مدیرعامل پتروشیمی کاویان با بیان این که بزودی 2 میلیون تن اتیلن در پتروشیمی کاویان تولید می شود، گفت: امیدواریم با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی با ظرفیت اسمی 90 درصدی فعالیت کنیم.

رمضان اولادی مدیرعامل پتروشیمی کاویان، با اشاره به راه اندازی فاز دوم پتروشیمی کاویان، گفت: این فاز با ظرفیت اسمی یک میلیون تن سال گذشته به بهره برداری رسید تا هردو فاز پتروشیمی کاویان با ظرفیت تولید 2 میلیون تن اتیلن فعالیت کنند.

وی ادامه داد: پیش از این فاز نخست این پتروشیمی در سال 91 با ظرفیت اسمی مشابه به بهره برداری رسیده بود. البته در زمان افتتاح این فاز, امکان فاز 2 نیز وجود داشت اما به دلیل کمبود خوراک فاز 2  به بهره برداری نرسید.

مدیرعامل پتروشیمی کاویان با اشاره به این که در صورت تامین خوراک می توانیم خوراک اتیلن مورد نیاز خط لوله اتیلن غرب را تامین کنیم، تاکید کرد: با راه اندازی فازهای19 ، 20 و 21 می توان امیدوار بود که این مجتمع در دو فاز به ظرفیت کامل برسد. هدف گذاری ما دستیابی به ظرفیت اسمی مجتمع برای هر دو فاز است و لازمه دستیابی به آن تزریق خوراک به میزان نیاز است.

اولادی با اشاره به این که در سال جاری به ظرفیت بیش از 90 درصد دست می یابیم، گفت: پیش بینی ما بر این است که کاویان در سال 97 به 100 درصد ظرفیت اسمی دست یابد .

به گزارش پپنا، پتروشیمی کاویان، اتان دریافتی از پارس جنوبی را به اتیلن تبدیل کرده و به خط لوله اتیلن غرب تزریق می کند که این اتیلن از ١١ استان عبور کرده و خوراک ١٢ مجتمع پتروشیمی ساخته شده یا در حال احداث با سرمایه گذاری 8.5 میلیارد دلاری را تامین می کند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Go to top