رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 11 تير 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل بازار جهانی پلی اتیلن منتهی به 20 فروردین ماه 1401

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل بازار جهانی پلی اتیلن منتهی به 20 فروردین ماه 1401

قیمت‌های واردات پلی‌اتیلن به چین عمدتاً ثابت و رو به پایین بود. اما به دلیل چالش های حمل و نقل و تدارکات و به دنبال شیوع پراکنده ویروس کرونا  و نبود فرصت آربیترآژ حجم معاملات کم بود. همچنین انتظار می رود تقاضای پایین دستی چین در میان محدودیت های شدیدتر COVID-19 کم تر هم شود.

قیمت پلی اتیلن در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (GCC) در این هفته افزایش یافت و تولیدکنندگانی که هفته گذشته از بازار غایب بودند مواد را با قیمت های بالاتر عرضه کردند. در بازار مدیترانه شرقی (East Med)، قیمت‌ها با فعالیت نسبتا کم  ثابت بودند. انتظار می رود تقاضا در خاورمیانه تا عید فطر کند باقی بماند.

 تجارت در بازار واردات هند در آغاز سال مالی جدید که از اول آوریل آغاز شد کند ماند. نوسانات اخیر در بازارهای بالادستی همچنین باعث شده است که خریداران به طور کلی استراتژی صبر داشته باشند و در نتیجه تنها تجارت پراکنده را شاهد بودیم. خرید محلی نیز در سال مالی جدید هنوز افزایش نیافته است. تمدید مهلت BIS ممکن است تقاضا برای واردات پلی اتیلن به هند را افزایش دهد.


قیمت پلی اتیلن ترکیه  در این هفته بسته 'گرید نسبتا ثابت ماند. فعالیت در این هفته افزایش جزئی داشت و پیشنهادات بالاتری نیز در بازار مشاهده شد. بازار این هفته نسبتاً آرام است زیرا ماه رمضان هم اکنون آغاز شده است. بازار ترکیه احتمالاً برای اکثر ماه آوریل از نظر حجم خلوت خواهد بود و فعالیت به ویژه در نزدیکی جشن های عید در پایان ماه متوقف خواهد شد.

اتیلن اروپایی در ماه آوریل هفته گذشته با افزایش 230 یورویی به ازای هر تن تعیین قیمت شد و این باعث افزایش قابل توجه قیمت ها در بازار پلی اتیلن اروپا شد. بازار ترکیه فعلا در واکنش به این افزایش قیمت‌ها کندتر عمل کرده است و چندین پیشنهاد بالاتر توسط تجار رد شده است اما انتظار دنبال شدن قیمت ها در مسیر قیمت های اروپا را داریم.

 

Go to top