رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
چهارشنبه 6 مهر 1401.
تاریخ شمسی :

 

 

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیلی بر روند جهانی ABS

 تقاضا برای محصول ABS در بازار اروپایی طی هفته منتهی به 17 آگوست در سطح پایینی باقی ماند به دلیل آنکه کاهش قیمتی در هفته‎های اخیر دیده شد و محرکی برای آن وجود نداشت. شنیده‌ها حاکی از آن است که تقاضا برای صنعت خودرو بیشتر کاهش یافته است، همانطور که کمبود تولید دیگر اجزای وسایل نقلیه وجود داشت. علاوه بر این کاهش تقاضای محصول ABS از تعطیلات فصل تابستان نیز اثر گرفته است. به علاوه  ضعف تقاضا برای بخش‌های پایین دستی نیز ادامه دارد.

تقاضا برای این محصول در بازارهای آسیایی به دلیل ضعف مصرف‌کنندگان نهایی ضعیف بود. در ادامه افت قیمتهای استایرن مونومر، قیمت محصول ABS نیز در طول هفته افت کرد.

در جنوب شرقی آسیا تقاضا به شدت ضعیف بود و قیمتهای فروش این محصول در این منطقه حدود 1,500 دلار سی‌اف‌آر جنوب شرقی آسیا بود. تولیدکنندگان نیز به این موضوع اشاره کردند که تقاضای فصل چهارم خوب نیست همانطور که خریداران به دلیل عدم اطمینان از بازار و نوسانات اقتصادی تمایلی به انعقاد قرارداد ندارند. با این حال، تولیدکنندگان اشاره کردند که آنها به دلیل قیمتهای بالای پایین‌دست با هزینه‌های بالایی مواجه هستند.

در شمال شرقی آسیا نیز شرایط مشابهی وجود داشت و تقاضای فصل آخرسال پایین است و انتظاری برای افزایش دیده نمیشود. سطوح قیمتی این محصول در حدود 1،400 دلار در هر تن سی‌اف‌آر چین شنیده می‌شود.

Go to top