رنگ پلاست نماینده شرکت لونافام
طراحی سایت
شنبه 22 مرداد 1401.
تاریخ شمسی :

تحلیل  وضعیت پت در بازارهای جهانی 31 تیرماه 1401

 

 

 

 

خبرگزاری پلیمر و بسته بندی - پپنا (www.ppna.ir):

تحلیل  وضعیت پت در بازارهای جهانی

 

وضعیت خوب گرید بطری !!!

قیمت پلی اتیلن ترفتالات فوب جنوب شرق آسیا در هفته گذشته بدون تغییر،  1200 دلار در تن معامله شد.

در این هفته قیمت تقریبا بدون تغییر بود و نوسانات کمی داشت. با توجه به سقوط قیمتی اکثر کامودیتی ها، عدم ریزش سنگین قیمت #پت_گرید_بطری قابل توجه می باشد.

همچنان شاهد موجودی کالای پایین(توزیع کنندگان) در چین و کشور های جنوب شرقی آسیا هستیم که باعث می شود تقاضا برای #پت افت نکند.

موجودی پت گرید  بطری شرکت های تولید کننده نیز کفاف 10 روز را می دهد. به طور میانگین و تاریخی این مدت 15 تا 20 روزه بوده و به نظر می رسد تقاضا برای پت گرید بطری  به اندازه ای هست که شرکت ها به طور کامل محصول خود را به فروش می رسانند. به طور کلی شرکت های تولید کننده با 90 درصد ظرفیت در حال تولید گرید بطری هستند.

در تولید پت گرید الیاف شرایط به گونه دیگری است. تقاضا ضعیف می باشد و موجودی پت گرید الیاف کفاف 50 روز را می دهد، در حالی که این دوره به طور میانگین 20 روز می باشد. این امر نشان می دهد شرکت ها موفق به فروش محصول تولیدی نیستند و مجبور به انبار آن می شوند. در حال حاضر شرکت ها با 70 درصد ظرفیت در حال تولید پت گرید الیاف هستند.

قیمت پت گرید بطری در شمال غرب اروپا 1720 دلار بر هر تن می باشد که تغییر خاصی نسبت به هفته گذشته ندارد.

 به نظر می رسد همچنان گرمی هوا و استفاده از مایعات فراوان ، باعث بالا بودن تقاضا برای گرید بطری شده و همچنین رکود نسبی اقتصاد باعث کاهش تقاضا برای گرید الیاف شده است.

Go to top